Kilsan Tuğla ve Asmolen

0212 206 5 206 | www.kilsan.com

Kilsan Tuğla serifika ve üyelikler
Kilsan Tuğla fabrikası
Kilsan Tuğla fabrikası robotlar
Kilsan Tuğla fabrikası robot ve tuğlalar
Kilsan Tuğla Fabrikası robot

Kilsan
İstanbul’un tuğlası

Kırmızı toprak sektörüne ilk adımını 1951 yılında atan Ekmekçioğlu Ailesi, daha sonra İstanbul’da 3, Tekirdağ Şarköy’de 1 tuğla fabrikası kurarak, artan bir kapasite ile tuğla üretimini sürdürmüştür. 1973 yılında ise Kilsan’ı kurarak İstanbul Kemerburgaz’daki tek fabrikasında üretimine devam etmiştir.

Kullandığı elektriğin tümünü kendi üreten Kilsan, 350.000 m2 arazisi üzerindeki 40.000 m2 kapalı alanda, günlük 2.800 ton toprak işleme kapasitesine sahiptir. 29 adet robotla, tamamı PLC kontrollü üç üretim hattında, dört grupta 21 farklı ürünü, dünyanın en büyüğü unvanını koruyan 220 metre uzunluğundaki tünel fırınında, doğalgaz kullanarak üretmektedir.

İstanbul’daki fabrikasıyla, bölgesindeki tüm şantiyelere minimum enerji harcayarak tuğla sağlayabilen Kilsan, yasal yıllık geri kazanım hedeflerine göre çalışan ve ÇEVKO’nun sözleşmeli firması olarak ambalajlarında yeşil nokta kullanan bir tuğla üreticisidir. Ham madde sahalarını da koruma altına alan Kilsan, 22 hektarlık yetişkin bir orman oluşturmuştur.

Kilsan Tuğla fabrikası paketlemeTuğlalar, robotlarla otomatik olarak ambalajlanmakta ve kullanıcının kolayca ürün ve stok takibi yapabilmesini sağlamak amacıyla etiketlenmektedir. Ambalaj, tuğlanın üretimden uygulamaya kadar hava şartlarından korunmasını sağlar. Paletli ambalajlar sayesinde yükleme-boşaltma ve şantiye içinde yatay-dikey ürün nakli kolaylaşır, fire çok azalır, işgücü ve zamandan büyük tasarruf sağlanır.

Ham madde ve ürünler 10 ayrı testten geçirilmekte ve düzenli Ar-Ge çalışmaları yürütülmektedir. Tüm faaliyetler, TS EN 771-1, TS 1261 standartlarında, CE belgeli olarak ve ISO 9001 çerçevesinde sürdürülmekte, izlenebilirlik sistemiyle, ürünler kullanıcıya ulaştıktan sonra da takip ve kontrol edilebilmektedir.

Kilsan, ayrıca 2016 yılı başında devreye soktuğu yeni kiremit tesisinde Tayf markası ile kiremit ve çatı aksesuarları üretimine başlamıştır.