Coimbra-Steinman Evi

YORUM YAZIN 0
1117
Coimbra-Steinman Evi, üstten görünüm
Yazıyı paylaşın | Paylaşmak güzeldir, bilgiyi çoğaltır.

Coimbra-Steinman Evi, etrafındaki manzara içine adeta gömülmüşçesine yerleştirilmiş, çağdaş ve minimal bir konut. Çevrenin topografyasıyla son derece uyumlu olan ev, bir golf sahasının ormanlık alanında yer alıyor.

Coimbra-Steinman Evi, golf sahasıPortekiz’in başkenti Lizbon yakınlarındaki bir golf sahasına inşa edilmiş olan Coimbra-Steinman Evi, ormanlık arazide kök salmış bir görünüme sahip. Çağdaş yapılara imza atan İspanyol mimarlık ofisi Fran Silvestre Arquitectos tarafından tasarlanan ev, hem dış yapısı hem de iç tasarımı ile minimalist tarzın tüm özelliklerini sergiliyor.

Coimbra-Steinman Evi, İki ayrı gövde

Eğimli bir tepenin üzerinde yer alan olan Coimbra-Steinman Evi, yazlık ev olarak inşa edilmiş. Üçgen bir geometri ile uzunlamasına tasarlanan ev, farklı amaçlar için kullanılan biri düz, diğeri kavisli iki gövdeye ayrılıyor.

Doğrusal bir mimari ile inşa edilmiş olan gündüz bölümünde, mutfak, oturma odası ve iki çalışma odası barındıran ortak alanlar bulunuyor. Açık bir yaşam alanına sahip olan bu bölümde kapalı bir teras ile açık bir yüzme havuzu da bulunuyor.

İlginizi çekebilir:   Apple Park
Coimbra-Steinman Evi, gece bölümü
Evin kavisli gövdeden oluşan gece bölümü

Gece bölümü olarak adlandırılan kavisli gövde ise iki bölümün temas ettiği noktadan açılıyor. Ormanlık alana bakan bu bölümde ev sakinlerine ve misafirlere ayrılmış yatak odaları yer alıyor. Dört yatak odasının dışında, yapının ucuna yerleştirilmiş olan ve tavandan tabana kadar uzanan pencerelerle engelsiz bir manzaraya sahip olan ana yatak odası da bu bölümde bulunuyor.

Coimbra-Steinman Evi, bodrum
İki gövdenin temas noktasında yer alan bodrum kat

İki gövdenin birbiriyle buluştuğu temas noktasında, garaj, depo, çamaşır odası ve fazladan bir yatak odası ile banyonun bulunduğu bodrum kat yer alıyor.

Coimbra-Steinman Evi, veranda
İki gövde arasında yer alan veranda

İki gövde arasındaki veranda ise yatak odalarının bulunduğu korunaklı bölümle yaşam alanlarının bulunduğu açık bölümü birleştirici ve bütünleyici bir işlev görüyor.

Aydınlık iç alanlar

Evin tüm iç alanları panoramik pencereler sayesinde bol doğal ışık alıyor. Bu durum evin oldukça aydınlık olmasını sağlıyor. Gece aydınlatmaları ise gizli ışıklandırma ile yapılıyor.

İç alanların dekorasyonunda aydınlığı daha da vurgulayan beyaz mermer ile en üst kalitede tek renkli minimal mobilyalar kullanılmış.

Fotoğraflar: fransilvestrearquitectos.com

Yazıyı paylaşın | Paylaşmak güzeldir, bilgiyi çoğaltır.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın