Lè Architecture

YORUM YAZIN 0
2386
Lè Architecture binası mimari tasarımı
Yazıyı paylaşın | Paylaşmak güzeldir, bilgiyi çoğaltır.

Tayvan’ın Taipei şehrinde yapılan Lè Architecture binası, 2018 yılında pek çok ödül kazanan bir iş merkezi. Aedas’ın Global Tasarım Sorumlusu Andy Wen tarafından nehirdeki çakıl taşlarından ilham alarak tasarlanan bina hem taşların yuvarlak formunu ve zerafetini hem de güçlü ve sert yapısını yansıtıyor.

Lè Architecture binası, Taipei, Tayvan

18 katlı, 60 metre yüksekliğindeki Lè Architecture binası Taipei’nin Nangang bölgesinde, Jilong Nehri ve şehrin en büyük otoyollarından birinin hemen yanında yer alıyor. Hızlı gelişen Taipei için güçlü bir ikon haline gelen bina şehrin iş hayatına motivasyon sağlarken, görselliğine de etkileyici bir odak noktası ekliyor. Lè Architecture, modern tasarımı yerel konseptle birleştirerek bölgesiyle bütünleşen uyumlu bir farklılık yaratıyor.Taipei'deki Lè Architecture binası mimari tasarımı

Taipei'deki Lè Architecture binası mimari tasarımı

Nehirdeki bir tarafı yosun tutmuş taşlardan esinlenen mimari tasarımı ile Lè Architecture binası, taşın eğimli ve hatta yuvarlak hatlarıyla yumuşak bir estetik görsellik sunarken, sağlamlığıyla da yine bir taşın sert ve sağlam yapısına gönderme yapıyor.

İlginizi çekebilir:   Lloyd Binası

Lè Architecture binası, cephesinde yer alan yeşil alanları ve yüksek enerji verimliliği sağlayan tasarım ve teknolojileri ile LEED altın sertifikası almaya hak kazanmıştır.

Taipei'deki Lè Architecture binasınınq bitkiler bulunan cephesi

Katlardaki alüminyum kanatçıklar sayesinde ışık miktarını çok azaltmadan ofisler içine giren güneş engellenmiş böylece yaz aylarında yapay soğutma ihtiyacı minimuma indirilmiştir. Binanın cephesindeki bitkiler de doğal bir yalıtım katmanı oluşturmaktadır.

Verimli ve etkileşimli bir çalışma ortamı sunan sağlıklı ofis alanlarının yanında yaratıcılığı zorlayan beyin fırtınası salonları, sosyalleşme ve gelişimi sağlayan kafe, kütüphane, dinlenme alanları gibi ortak mekanlarla hem çalışanlar hem şirketler için ideal bir çalışma ortamı yaratılmıştır.

Fotoğraflar: Aedas Mimarlık

Yazıyı paylaşın | Paylaşmak güzeldir, bilgiyi çoğaltır.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın