Parkroyal on Pickering

YORUM YAZIN 0
2640
Yazıyı paylaşın | Paylaşmak güzeldir, bilgiyi çoğaltır.
Parkroyal on Pickering'in uzaktan görünümü
Fotoğraf: Erwin Soo

Geliştirdiği gökyüzü bahçeleri konsepti ile pek çok uluslararası ödüle sahip olan otel, dünyanın en işlek şehirlerinden biri olan Singapur’da adeta bir nefes alma mekanı oluşturuyor.

Şehrin ticaret bölgesinin merkezinde yer alan Parkroyal on Pinkering, yeni bir yeşil alan olan Hong Lim Park’ın bir uzantısı olarak tasarlandı. Gölge ağaçlarından, uzun palmiyelerden, çiçekli bitkilerden, yapraklı çalılardan oluşan çeşitli türler, sadece konuklara değil, böcek ve kuşlara da çekici gelen tropik bir ortam yaratarak biyolojik çeşitliliğe destek oluyor.

Parkroyal on Pickering balkon ve terasları
Fotoğraf: William

Gökyüzü bahçelerini oluşturan balkon ve teraslar alanın iki katı etrafında 15 bin metrekare yeşil alan yaratıyor ve her konuk kendi oda penceresinden bahçe manzarasına sahip oluyor. Yeşil alanlar, binanın podyumunu oluşturan şekillendirilmiş yüzeylerle tamamlanıyor. Kaya oluşumlarını yansıtan şekiller üzerine modellenen bu yüzeyler, sırlı dış cephe duvarlarını aşarak zemin seviyesinde de devam ediyor.

İlginizi çekebilir:   VIA 57 West
Parkroyal on Pickering teras balkonları ve kuş kafesleri
Fotoğraf: Aussie Assault

Podyumun üst kısmı, konuklar için sonsuza dek uzanan havuzlar ve dev kuş kafesleri gibi pavyonlar ile tamamlanmış bir terasa ev sahipliği yapıyor. Asmalar, su havuzları, ham taşlar ve ışığı yansıtmak için kullanılan aynalar gibi diğer ayrıntılar doğa konseptinin devamını sağlıyor.

Parkroyal on Pintering koridorlar
Fotoğraf: Erwin Soo

Ocak 2013’te açılan ve yerel bir mimari büro olan WOMA tarafından tasarlanan bina, enerji tasarrufu ve çevre konusunda en yüksek teknolojileri kullanıyor.

Yazıyı paylaşın | Paylaşmak güzeldir, bilgiyi çoğaltır.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın