A’ Tasarım Ödülleri, mobilya kategorisinde kazanan tasarımcılarımız

YORUM YAZIN 0
5086
A' Tasarım Ödülleri 2016-2017 Selami Güzdüzeri kitaplık
Yazıyı paylaşın | Paylaşmak güzeldir, bilgiyi çoğaltır.

Dünyanın en büyük ve en yaygın uluslararası tasarım ödüllerinden biri olan A’ Tasarım Ödülü ve Yarışması (A’Design Award & Competition) 2016 – 2017 yılları arasındaki en iyi tasarımları tüm tasarım disiplinlerinde açıkladı.

Yarışmada 97 farklı tasarım disiplininde, 98 ülkeden 1958 tasarımcı ödül kazandı. Üstün tasarım, teknoloji ve yaratıcılık sergileyen dünya üzerindeki en iyi ürünler, projeler ve hizmetler beş farklı seviyede ödüllendiriliyor: Platin, Altın, Gümüş, Bronz ve Demir.

Bu yıl, mobilya ve dekoratif eşyalar kategorisinde yarışan 10 tasarımcımız, birbirinden işlevsel ve estetik tasarımlarıyla ödül kazanmaya layık görüldüler.

Selami Gündüzeri

Angle kitaplık
Ödül: Platin A’
A' Tasarım Ödülleri 2016-2017 Selami Güzdüzeri
Kitaplık, tek bir üniteden oluşan çoğaltılmış ve sınırsız bir tasarıma sahip. Her birim, yuvarlak deliğe yerleştirilen metallerle ve mıknatıslarla birbirine ekleniyor. Küçük bir evde, az sayıda birimle küçük bir kütüphane oluşturulabildiği gibi geniş alanlarda geniş kütüphaneler veya ara bölmeler de oluşturmak mümkün.

Buket Hoşcan Bazman

DROP mermer kahve sehpası
Ödül: Altın A’
A' Tasarım Ödülleri 2016-2017 Buket Hoşcan BazmanModern ve basit çizgileriyle minimal bir sadelikte olan kahve sehpası, masif ahşap ve mermer üzerine lake gövdeden oluşuyor. Mobilyanın kenarındaki açık alanlar dergi ve kitapların düzenlenmesine yardımcı oluyor. Sehpa, özellikle bekleme alanları için ideal.

Emre Kayganacı

Çok fonksiyonlu XX tabure
Ödül: Gümüş A’
A' Tasarım Ödülleri 2016-2017 - Emre Kayganacı
Hafif malzemelerden dolayı kolaylıkla katlanıp açılabilen tabure, 63 santimetrelik yüksekliğinden dolayı masa olarak da kullanılabiliyor. Ayrıca bacak kısmı kitaplar için bir saklama alanı da yaratıyor.

Harun Ayaydın

Çok fonksiyonlu kapsüller
Ödül: Gümüş A’
A' Tasarım Ödülleri 2016-2017 Harun Ayaydın
Kapsüler formda tasarlanmış olan mobilya, kullanıcının talebine göre birçok kombinasyonun oluşturulmasına olanak sağlıyor: Tabure, dolap, sehpa gibi.

Kemal Yıldırım

Dosya dolabı FileBOX
Ödül: Gümüş A’
A' Tasarım Ödülleri 2016-2017 Kemal Yıldırım
FileBOX, estetik görünümün yanı sıra, 23 santimetrelik derinliği ile özellikle dar alanlı ofislerde dosyaları saklama imkanı sunuyor.

İlginizi çekebilir:   Dünyanın en büyük duvar resmi

Dosya dolabı HexBOX
A' Tasarım Ödülleri 2016-2017 Kemal Yıldırım hexboxHexBOX ile kutuların sayısını artırmak veya azaltmak suretiyle farklı genişlik ve yükseklikte tekli, üçlü ve altılı gibi kullanımlar oluşturulabiliyor.

Nur Seda Şahin

Ultraleggera dizüstü masa
Ödül: Gümüş A’
A' Tasarım Ödülleri 2016-2017 Nur Seda Şahin
Masa oldukça portatif; bir dizüstü bilgisayar ve mouse sığacak şekilde tasarlanmış. Masanın bacak kısmında şarj cihazları, kulaklıklar gibi eşyaların konulabileceği bir cep de bulunuyor.

Leyla Canbaz Gündem

4 Mevsim Aşk kitap rafı
Ödül: Bronz A’
A' Tasarım Ödülleri 2016-2017 Leyla Canbaz
Standart konut ve ofislere uygun olarak tasarlanmış kitap rafı erişilebilirliği en üst düzeye çıkarıyor.

Mehmet Lütfi Hidayetoğlu

Strech sehpa
Ödül: Bronz A’
A' Tasarım Ödülleri 2016-2017 - Mehmet Lütfi Hidayetoğlu
Sehpa, herhangi bir kurulum aletine gerek olmadan, birbirine zıt yönde katlanan plakaları çevirerek oluşturuluyor.

Balance kahve sehpası
A' Tasarım Ödülleri 2016-2017 - Mehmet Lütfi Hidayetoğlu
Üç parçanın birleştirilmesiyle oluşan sehpa, tasarımcının diğer sehpasında olduğu gibi kurulum için hiç bir alet gerektirmiyor.

Burçak Hazal Coşkuner

Daire oturma birimi
A' Tasarım Ödülleri 2016-2017 - Burçak Hazal Coşkuner
Çalışma masası, sosyalleşmeyi teşvik edici ve iş verimliliğini destekleyici işlevler sunuyor. Masalar birleştirilerek birçok farklı kombinasyon oluşturulabiliyor veya ofis masaları ile kombine edilebiliyor.

Murat Gedik

Chinte Osmanlı çok fonksiyonlu oturma birimi
A' Tasarım Ödülleri 2016-2017 Murat Gedik
Mobilya sadece evde kullanım için değil, aynı zamanda müzeler, atriyumlar ve lobiler için tasarlanmış. Farklı renk, farklı malzeme ve farklı ebatlarda üretilebiliyor. Kesit mekanizması sayesinde, gerektiğinde ayrı olarak da kullanılabiliyor.

Süha Süzen

Octavo ev ve ofis masası
A' Tasarım Ödülleri 2016-2017 Süha Sözen
Kurulumu yapılmış olarak sunulan masa, duvara yaslanarak duruyor ve 90 derecelik çalışma yüzeyi oluşturuyor. Metal çerçevesi ise aydınlatma, kalem tutacağı, klasör rafı gibi aksesuarları monte etmek için tasarlanmış.

Yazıyı paylaşın | Paylaşmak güzeldir, bilgiyi çoğaltır.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın