Acil durumlar için çadır

YORUM YAZIN 0
1711
Acil durumlar için çadır kurulum
Yazıyı paylaşın | Paylaşmak güzeldir, bilgiyi çoğaltır.

Acil durumlar için çadır levhalarıTokyo merkezli Tsukagoshi Miyashita Sekkei stüdyo tarafından tasarlanan origami görünümlü çadır, acil durumlar ve açık hava etkinlikleri için yeni bir seçenek sunuyor.

Çadır insan boyutunda, ön cephesi yarı açık ve ışığı filtreleme özelliğine sahip. En önemlisi acil durumlarda kolayca kurulabiliyor ve ihtiyaç kalmayınca hızla katlanabiliyor.

Acil durumlar için çadır bağlantı detayıYarım kubbeli çadır, hafif fakat sağlam reçine levhalarla birleştirilerek katlanabilen plakalar halinde tasarlanmış. Plakalar cıvata ve mandallarla sabitleniyor. Düzenli bir desenle açılmış oluklar, plakaların her bir parçasını katlanabilir hale getiriyor. Böylece, çadırın orta kısmını çekerek 2.5 metre yüksekliğindeki yarım kubbenin kurulmasına olanak sağlıyor.

İlginizi çekebilir:   İkebana, doğaya dokunmak...

Acil durumlar için çadır arkadan görünümKatlandığında 1,2 metrekarelik bir alanı kaplayan çadır, yarı saydam ışık geçiren malzemesine rağmen, ışığa çok dayanıklı. 10 m/s rüzgar hızına maruz kaldığında ise yatay deformasyonu sadece 10 cm.

Fotoğraflar: designboom.com

Yazıyı paylaşın | Paylaşmak güzeldir, bilgiyi çoğaltır.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın