Ahşap oyma kent manzaraları

YORUM YAZIN 0
4225
Ahşap oyma kent manzaraları, James Mcnabb, daire formu
Yazıyı paylaşın | Paylaşmak güzeldir, bilgiyi çoğaltır.

Ahşap oyma kent manzaraları, üstten görünümAmerikalı heykel sanatçısı James McNabb, kent manzaralarından ilham alan ahşap heykeller üretiyor. Geleneksel ahşap işleme teknikleriyle kent manzaralarını birleştirerek yepyeni ve etkileyici formlar, hatta mobilyalar oluşturuyor.

James McNabb, “City Series” ismini verdiği ahşap heykel koleksiyonunda doğaçlama bir biçimsellikle şehirlerin dönüşümünü, benzersizliğini ve gelişimini vurguluyor. Farklı formlarda tasarladığı heykellerinde hiperrealist resimle ince ahşap işçiliğini bir araya getiriyor. İşlerini “kentsel ahşap işleme girişimi” olarak tanımlayan sanatçı, izleyicileri kentsel manzaraya dair kendi perspektiflerini yaratmak için zorlama amacında olduğunu söylüyor.

İlginizi çekebilir:   Göçmenler için daha iyi bir barınak

Aynı zamanda mobilya tasarımcısı olan James McNabb, koleksiyonunun tasarımlarında artık kullanılmayan ahşap parçalardan yararlanıyor. Geleneksel ahşap oyma ve işleme tekniklerini kullanan sanatçı, mimari taslağını yaptığı metropolleri önce küçük parçalar halinde işliyor. Daha sonra, tasarlayacağı forma uygun olarak her birini birleştiriyor. Ortaya çıkan eserler, soyut mimari formların kompozisyonlarını oluşturuyor ve kentlerin sınırsız olanaklarını keşfetmeyi sağlıyor.

Fotoğraflar: mcnabbstudio.com

Yazıyı paylaşın | Paylaşmak güzeldir, bilgiyi çoğaltır.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın