Alışılmadık malzemelerden mobilyalar

YORUM YAZIN 0
1899
Fernando Mastrangelo
Yazıyı paylaşın | Paylaşmak güzeldir, bilgiyi çoğaltır.

Fernando Mastrangelo Escape serisiNew Yorklu sanatçı Fernando Mastrangelo, kum, toz cam, kaya parçaları, tuz gibi alışılmadık malzemeleri iç mekanlar için işlevsel nesnelere dönüştürüyor. Kullandığı malzemelerin saf biçimi ve sembolik anlamına sadık kalan tasarımları genellikle minimalist bir yaklaşıma sahip.

Doğada var olan mükemmel kompozisyonlardan esinlendiğini söyleyen Fernando Mastrangelo, ilham aldığı bu kompozisyonları uyumlu ve estetik bir şekilde yorumluyor. Sanatçının deneysel olarak kullandığı olağandışı malzemelerin bir çoğu yapısal olarak birbiriyle uyumsuz. Bazıları kolayca kırılabiliyor ya da parçalanabiliyorken, bir diğeri son derece dayanıklı olabiliyor. Ancak Mastrangelo’nun titiz deneyimlemeleri ve araştırmaları ile her bir nesnede kullanılan farklı malzemeler birbirleriyle uyumlu hale geliyor. Sanatçının alışılmadık malzemelerle tasarlayıp ürettiği pek çok iç mekan tasarım serisi bulunuyor.

İlginizi çekebilir:   Rengarenk kumaşlardan gölgelik

Fernando Mastrangelo Escape serisi sehpaEscape

Sanatçının en son serisi olan Escape, silika, elle boyalı kum ve toz camdan tasarlanmış mobilyalar içeriyor. Seride yer alan her parça, doğada bulunan formların, tonların ve dokuların kesintisiz bir yorumu. Elle boyanan kum, pastel tonları ve ince damarları ile yeryüzünün katmanlarını vurguluyor; toz cam ise gökyüzünü ve suyu anımsatan dokular oluşturuyor.

Fernando Mastrangelo Drift serisi aynaDrift Collection

Patagonya ve Büyük Kanyon’dan esinlenen seri, heykel formunda mobilyalardan oluşuyor. Patagonya buzullarının mavi tonlarını taklit etmek için elle boyanmış olan kum, tabakalar halinde dökülerek toprak katmanlarını anımsatan bir görünüm yaratıyor. Mobilyalar içinde ipek kadife ile döşenmis kanepe, masa, tabure ve çeşitli boyutlarda aynalar bulunuyor.Fernando Mastrangelo Drift serisi koltuk

Fotoğraflar: fernandomastrangelo.com

Yazıyı paylaşın | Paylaşmak güzeldir, bilgiyi çoğaltır.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın