Bahçe bitkileri için küçücük ağaç evler

YORUM YAZIN 0
1600
Minyatür ağaç evler
Fotoğraf: Jedediah Corwyn Voltz
Yazıyı paylaşın | Paylaşmak güzeldir, bilgiyi çoğaltır.

Jedediah Corwyn Voltz, aslında Los Angeles’lı bir pervane üreticisi. İşinin dışındaki zamanlarda yapıyor olduğu minyatür ağaç evler, tasarım dünyasına adım atmasına vesile oldu. Artık, bonzai ağaçları, kaktüsler ve sulu meyveler için küçük ağaç evler üretiyor, evlerine mimari süslemeler yapıyor.

Minyatür ağaç evleri
Fotoğraf: Jedediah Corwyn Voltz

Sanatçı, ilk ağaç evini geçen yıl tamamladı. Yeşim ağacından bir bonzai üzerine kurduğu bu ilk eve, bitkinin üstüne yerleştirdiği minyatür bir yel değirmeni ile başlamış. Voltz daha sonra tesisat üzerinde çalışmış ve değirmenin kule boyunca çalışan bir şaftı döndürerek nakliye için varilleri taşıyacak bir asansör oluşturmasını sağlamış.

İlginizi çekebilir:   Kabile giysili hayvanlar

“Ağaç evlerimi yaparken küçük insanların bu yapıları nasıl kullanacaklarını hayal ediyorum” diyen sanatçı, evleri inşa ettikten sonra iç tasarımına geçiyor. El yapımı minyatür mobilyalar, ipek ve yün halılar, kilden çömlekler, kristal, kuvartz ve ametist gibi yarı kıymetli ham taş parçaları ile evlerini dekore ediyor.

Minyatür ağaç evler
Fotoğraf: Jedediah Corwyn Voltz
Minyatür ağaç evler 2
Fotoğraf: Jedediah Corwyn Voltz

Üzerinde yaşadığı bitkiyi tamamlayan yapılar kurmaya özen gösterdiğini söyleyen Voltz, ilk evinden bu yana, tenha ormanlarda bulunan küçük gözetleme kulelerinden ağaçlıklı meditasyon platformlarına kadar 25 farklı minyatür yapı tasarladı ve 200’ün üzerinde minyatür ağaç ev imal etti.

Yazıyı paylaşın | Paylaşmak güzeldir, bilgiyi çoğaltır.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın