Daniela Forti’den cam denizanaları

YORUM YAZIN 0
2102
Daniela Forti’den cam denizanaları
Yazıyı paylaşın | Paylaşmak güzeldir, bilgiyi çoğaltır.

Daniela Forti, ünlü bir cam sanatçısı. Cam-füzyon tekniği kullanarak eserler üreten sanatçının, cam damlaları üzerinde duran son çalışmaları “Denizanası” koleksiyonunu oluşturuyor. Koleksiyondaki her parça, denizanasının gövdesini destekleyen renkli ve dalgalı damlaların ışık ile oyununu ve camın akışkanlığını vurguluyor.

Daniela Forti , 1960 yılında Roma’da doğdu. Roma Sanat Okulu’nun Mimarlık ve Tasarım bölümünden mezun oldu. Mezuniyetini takiben cam atölyelerinde çalışmaya başladı. Cam teknikleri konusunda derinlemesine bilgi sahibi olduktan sonra, camın sıcaklıkla oluşan akışkanlığını farklı süreçlerde kullanarak sanatsal bir anlatım ustalığı edindi.

İlginizi çekebilir:   Hayalden makete: Büyük Budapeşte Oteli

Sanatçı, 1982 yılında Toskana’ya taşındı ve tam donanımlı bir profesyonel stüdyo açtı. Prestijli dükkanların iç tasarımından dini mekanlara uzanan bir çeşitlilikte sanatsal üretimler yaptı ve ustalığını ışıkla cam arasındaki ilişkide pekiştirdi .

Daniela Forti, sanat yaşamının önemli bir kısmında cam ve kristalin kaynaşmasına konsantre oldu ve tamamen yenilikçi bir cam füzyon tekniği geliştirdi.Daniela Forti’den cam denizanaları koleksiyonu cam füzyon tekniği

Fotoğraflar: danielaforti.it

Yazıyı paylaşın | Paylaşmak güzeldir, bilgiyi çoğaltır.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın