Dantelden sanatsal tasarımlar

YORUM YAZIN 0
1482
Dantelden sanatsal tasarımlar, Ágnes Herczeg, tasarım
Yazıyı paylaşın | Paylaşmak güzeldir, bilgiyi çoğaltır.

Macar sanatçı Ágnes Herczeg, yıllardır geleneksel el sanatları üzerinde çalışıyor. Sanatçı, dantel ile oluşturduğu sahneleri tahta parçaları, ağaç dalları, hindistan cevizi, seramik gibi doğal malzemelerle bütünleştiriyor.

Dantelden sanatsal tasarımlar, Ágnes Herczeg, geleneksel el sanatlarıÁgnes Herczeg, Macar Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde eğitim almış bir sanatçı. Eğitimini tamamladıktan sonra ülkesinin de geleneksel sanatları arasında yer alan nakış, dantel, iğne oyası gibi birçok el sanatı tekniğini araştırmış ve farklı uygulamalar geliştirmiş.

Sanatçı, işlerinde çeşitli teknikleri birleştirerek dantelle sanatsal sahneler tasarlıyor. Duvar dekoru veya süs eşyası olarak tasarladığı sahneleri ahşap veya seramik ile tamamlayarak “havada yüzer” hissi yaratan bir görüntü oluşturuyor.

İlginizi çekebilir:   Baş döndüren mimari fotoğraflar

Dantelden sanatsal tasarımlar, Ágnes HerczegÁgnes Herczeg, çalışmalarında iplik, ağaç dalları, kökler, meyveler ve tohumlar gibi sadece bitkisel kökenli doğal malzemeleri kullanıyor. Uygulamaya geçmeden önce, kafasında oluşturduğu sahnelerin seramik kalıplarını tasarlıyor. Böylece, tasarımının genel yapısını görüyor ve uygulama sırasında izleyeceği adımları sıraya koyuyor.

Ágnes Herczeg, çalışmalarını web sitesinde ve Instagram hesabında sergiliyor.

Fotoğraflar: agnesherczeg.com

Yazıyı paylaşın | Paylaşmak güzeldir, bilgiyi çoğaltır.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın