Dolaşım sistemimizin bir günü ve kentler

YORUM YAZIN 0
2454
Human After All
Yazıyı paylaşın | Paylaşmak güzeldir, bilgiyi çoğaltır.

Human After AllGünlük yaşamımızı dolaşım sistemimizle tasvir eden ilginç proje, kent mimarisi içinde insan vücudunun kırılganlığını ve canlılığını vurguluyor.

Fotoğraf sanatçısı Jan Kriwol ile dijital sanatçısı Markos Kay’in işbirliği içinde ürettikleri ve “Human after all” ismini verdikleri seri, insanların gündelik yaşamlarını dolaşım sistemlerinin merceğinden hayal ediyor.

Proje fikri Jan Kriwol’dan çıkıyor. Kız arkadaşının çizdiği, sigara içen bir insanın dolaşım sistemi çizimi Kriwol’a esin kaynağı oluyor. Sanatçının gerçek kent ortamlarında çektiği fotoğraflar üzerine Markos Kay simülasyonlar kullanarak yaratığı 3D çizimleri yerleştiriyor. Böylece gerçek ortamlar sanal kan damarlarının 3D görüntüleriyle birleşiyor.

İlginizi çekebilir:   Gökkuşağı temalı ana okul

Human After All serisi müzeHuman After All serisi geziİngiliz heykeltıraş Anthony Gormley’nin heykel çalışmalarından ve tıbbi dergiler gibi kaynaklardan elde edilen anatomik çizimlerden esinlenilen seride, insan vücudunun kırılganlığı ve canlılığı, kentsel mimarinin zemininde vurgulanıyor.

Dolaşım sisteminin gerçeküstü ancak doğal yapısı ile çevrenin sıradan yapısı arasındaki kontrast, seriye oldukça eğlenceli bir yorum getiriyor.

Jan Kriwol, serinin fotoğraflarını yedi farklı şehirde çekti: Varşova, Grenoble, Tel Aviv, İsrail, Berlin, Brüksel ve Cape Town.

Fotoğraflar: mrkism.com/human.html

Yazıyı paylaşın | Paylaşmak güzeldir, bilgiyi çoğaltır.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın