Fotoğraflardan kurgusal görüntüler

YORUM YAZIN 0
649
Fotoğraflardan kurgusal görüntüler, hamak+muz
Yazıyı paylaşın | Paylaşmak güzeldir, bilgiyi çoğaltır.

Fotoğraflardan kurgusal görüntüler, köprü+gitarAmerikalı fotoğrafçı ve sanat yönetmeni Stephen McMennamy, iki fotoğraftan elde ettiği kurgusal görüntülerle ilginç, çarpıcı ve esprili eşleşmeler yapıyor. Combophotos adını verdiği görüntüleri sosyal medya hesaplarında paylaşan sanatçı, görüntülerde kullandığı fotoğrafları hayal ettiği kurgusal eşleşmeler doğrultusunda kendi çekiyor.

Çocukluğunu ailesinin işi nedeniyle Filipinler’de geçirmiş olan sanatçı, büyürken öğrendiği bu egzotik dünyayı sanat okuyarak ve reklamcılık yaparak hayata geçirmiş. Instagram’da açmış olduğu hesap ise ona farklı bir yaratıcılığın kapılarını açmış. Dünyayı keşfetmek, olaylara, sahnelere ve nesnelere farklı bakmak ve tüm bunlarla kurgusal bir füzyon elde etmek fikri Stephen McMennamy’yi Combophotos adını verdiği bir seri yaratmaya itmiş. Sanatçı serisini yaratırken hem hayal etmenin heyecanını hem de fotoğraf karelerini birbirleriyle eşleştirirken bulmaca çözmenin keyfini yaşamış.

İlginizi çekebilir:   Mimari film ve belgeseller

McMennamy, geliştirdiği teknikte, farklı ilginç formlar elde etmek için aynı açıdan çektiği iki fotoğrafı üst üste dikkatle yerleştiriyor. Photoshop’la gerçekleştirdiği bu eşleşmeler ortaya çıkan görüntülerin gerçek olabileceği yanılsamasını yaratıyor.

Fotoğraflar:
smcmennamy.tumblr.com
instagram.com/smcmennamy

Yazıyı paylaşın | Paylaşmak güzeldir, bilgiyi çoğaltır.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın