Işıkla renk oyunları

YORUM YAZIN 0
3156
Işıkla renk oyunları, Liz West
Fotoğraf: liz-west.com / © Hannah Devereux
Yazıyı paylaşın | Paylaşmak güzeldir, bilgiyi çoğaltır.

Renkleri ancak ışığın varlığıyla algılayabiliyoruz. İngiliz sanatçı Liz West, bu algıyı artırmak için renk ve ışık ile canlı ortamlar hazırlıyor. Sanatçı, suni ve doğal ışığın akışını yönlendiren malzemeler kullanarak ışığı eğlenceli bir şekilde kırıyor.

Liz West, kurulumlarıyla renklerin insanlar üzerindeki duyusal farkındalığını artırmak ve yarattığı atmosferlerin bireyler üzerindeki psikolojik ve fiziksel etkilerini keşfetmek için dinamik renk ve ışık ortamları yaratıyor. Yarı saydam, saydam veya yansıtıcı malzemeler kullanarak ışık ve renklerle eğlenceli kurulumlar yapan sanatçı, algının kişiye göre değiştiğini, her izleyicinin kurulumlardan ayrı bir bakış açısı ve deneyimle ayrıldığını söylüyor.

Sanatçının farklı zaman ve mekanlarda renk ve ışıkla oluşturduğu pek çok kurulumu bulunuyor.

Our Colour Reflection / Renk Yansımamız

Işığın alan içindeki önemini vurgulayan kurulum, tarihi bir iç mekana renk katarak mimarinin görünmez kısımlarını açığa çıkarıyor. Çalışmada 15 renk içeren 30, 40, 50 ve 60 santimetre çaplarında 765 ayna kullanıldı.

İlginizi çekebilir:   Origami kostümler

Autumn Lights / Sonbahar Işıkları

Kurulum, renkli yansımalarla mimarinin göz ardı edilen unsurlarına dikkat çekiyor. Sonbahar boyunca doğal ışık ve renk arasındaki etkileşim değiştikçe mekana yansıyan renkler de değişiyor.

Additive Mix / Karma Katkı

Gökkuşağının kırılmış renklerini yeniden bir araya getirip onları sonsuzluğa yansıtan kurulum, UNESCO Uluslararası Işık Yılı’nı kutlayan Ulusal Medya Müzesi’nde sergilendi. Çalışmada sonsuzluk aynaları ile kombine edilmiş 250 renkli floresan lamba kullanıldı.

Yazıyı paylaşın | Paylaşmak güzeldir, bilgiyi çoğaltır.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın