Kedilere oyun alanları

YORUM YAZIN 0
2314
Kedilere oyun alanları, tasarımları
Yazıyı paylaşın | Paylaşmak güzeldir, bilgiyi çoğaltır.

Kedilere oyun alanları, tırmanmaEvde yaşayan kedilerin hareket alanları ne yazık ki oldukça kısıtlı oluyor. Dolap üstlerine tırmanma gibi bir kaç hareketin dışında pek bir aktivite yapamıyorlar. Bu da zamanla tembelleşip çevikliklerini kaybetmelerine neden oluyor. Amerikalı tasarımcılar Mike Wilson ve Megan Hanneman duvara monte edilebilen sistemler ile kedilere ev içinde oyun alanları yaratıyorlar.

Kedilere oyun alanları, köprüCatastrophiCreations’ın kurucuları olan Mike Wilson ve Megan Hanneman, ev ortamında yaşayan kedileri aktif tutmak için duvarlara monte edilebilen modüler sistemler tasarlayıp üretiyorlar. Rafların, köprülerin yer aldığı oyun alanları kedilerin farklı seviyelerde kolayca dolaşabilmelerine, tırmanmalarına ve atlamalarına olanak sağlıyor. Hatta bazı karmaşık tasarımlar kedilerin sadece fiziki değil düşündürücü egzersizler yapmasını da sağlıyor.

İlginizi çekebilir:   Kentlerde sosyal alanlar yaratan sanatçı: Chat Travieso

Minimal bir tarza sahip olan oyun modülleri tamamen çevreci bir yaklaşımla üretiliyor. Parlak renklerden ve plastik malzemelerden kaçınan tasarımcılar sürdürülebilir ürünler oluşturmak için masif ahşap, halat ve çuval bezi kullanıyorlar.

Fotoğraflar: https://www.catastrophicreations.com/

Yazıyı paylaşın | Paylaşmak güzeldir, bilgiyi çoğaltır.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın