Kendini inşa eden evler

YORUM YAZIN 0
3132
Kendini inşa eden evler
Yazıyı paylaşın | Paylaşmak güzeldir, bilgiyi çoğaltır.

Kendini inşa eden evler inşaatların geleceğini gözler önüne seriyor. Hiç bir güç harcamadan 10 dakikada kurulabilen ve aynı hızla katlanabilen evler, kolayca taşınabiliyor ve istenilen şekilde özelleştirilebiliyor.

Ten Fold, taşınabilir ve kendinden emniyetli binalar, yapılar ve cihazların geliştirilmesinde uzmanlaşmış bir İngiliz mühendislik firması. Yeni geliştirdiği mekanik bağlantılar ve karşı dengeli katlama sistemleri ile taşınabilirliği kolaylaştıran ve sıkıştırılmış bir durumdan birkaç dakika içinde otomatik olarak oldukça genişlemiş bir hale gelebilen evler tasarladı.

Sadece pille çalışan bir matkap yardımıyla hızla kurulabilen ve istenildiğinde tekrar katlanabilen evler, kolaylık ve zamandan tasarruf sağlıyor. Evlerin kullanım alanları da oldukça fazla seçenek sunuyor. Konut dışında, farklı tasarımlarla ofis, mobil market, plaj kulübesi, sağlık kliniği, eko otel veya sığınma evi olarak kullanmak mümkün.

İlginizi çekebilir:   Aydın Büyüktaş’tan “Flatland”

Kendini inşa eden evler, ofisBir TIR yardımıyla tüm donanımı içinde olarak taşınabilen evler, eğimli veya pürüzlü bir zemin üzerine de kolayca kurulabiliyor. Modüler oldukları için rahatlıkla özelleştirilebiliyorlar. Oda bölmeleri, kapılar, pencereler veya herhangi bir panel isteğe göre düzenlenebiliyor.

Evlerin en çekici özelliklerinden biri de, güneş enerjisi, piller, su depolama ve arıtma gibi temiz enerji için donatılabiliyor olmaları. Her bir ev BREEAM ve LEED enerji, malzeme, üretim ve sürdürülebilirlik standartlarını karşılamak üzere tasarlanabiliyor. Evlerin boyutu 689 metrekare mobil alan ve 706 metreküp depolama alanına ulaşabiliyor.

Fotoğraflar: tenfoldengineering.com

Yazıyı paylaşın | Paylaşmak güzeldir, bilgiyi çoğaltır.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın