Kilden 3 boyutlu illüstrasyonlar

YORUM YAZIN 0
3007
Kilden 3 boyutlu illüstrasyonlar, Irma Gruenholz
Trenden manzaralar
Yazıyı paylaşın | Paylaşmak güzeldir, bilgiyi çoğaltır.

Kilden 3 boyutlu illüstrasyonlar, Irma Gruenholz, yerleştirmeİspanyol heykeltıraş ve illüstratör Irma Gruenholz kil kullanarak üç boyutlu illüstrasyonlar yapıyor. Öykü kitaplarındaki 2 boyutlu çizimlerin 3 boyutluları olarak tanımlanabilecek illüstrasyonlarında portre ve natürmort temaları işliyor ve her ayrıntıyı eliyle şekillendiriyor.

Irma Gruenholz, el yapımı 3 boyutlu illüstrasyonlarını tasarlarken, önce yapacağı tasarımın 2 boyutlu halini kil ile çalışıyor. Böylece kafasındaki kurguyu netleştiriyor. İllüstrasyonlarında farklı etkilere ulaşabilmek için ise kil ve model hamuru da dahil olmak üzere çeşitli malzemelerle çalışıyor. 3 boyutlu ortamlarda parlak giyinmiş figürler yaratan sanatçı, her yeni projesi için farklı çözümler keşfetmeyi ve dokular deneyimlemeyi tercih ediyor.

İlginizi çekebilir:   Bir Kazı Hikâyesi: Çatalhöyük
Kilden 3 boyutlu illüstrasyonlar, Irma Gruenholz, Sarılmak
Sarılmak

Tasarımlarında detayları çok önemseyen Irma Gruenholz, ne kadar küçük olursa olsun şekillendirdiği her illüstrasyonu en ince ayrıntısına dek işliyor. Sandaletlerin atkıları, ayakkabıların bağları, meyvelerin çekirdekleri gibi pek çok detayı dikkatle şekillendirerek gerçekçi görüntüler elde ediyor.

Sanatçı, yaratım sürecinin her adımını videoya kaydediyor, ortaya çıkan eserlerini tek tek ya da bir konsept dahilinde düzenlemeler oluşturarak fotoğraflıyor ve sosyal medya hesaplarından paylaşıyor. Eserleri, dünyanın dört bir yanındaki reklamlarda, kitaplarda, posterlerde, dergilerde yer alıyor ve önemli sanatsal organizasyonlarda sergileniyor.

Fotoğraflar: deplastilina.com – facebook.com/pg/irmaillustration/photos

Yazıyı paylaşın | Paylaşmak güzeldir, bilgiyi çoğaltır.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın