Louis Vuitton’dan “seyyah” mobilyalar

YORUM YAZIN 0
2353
Louis Vuitton - Objets Nomades
Yazıyı paylaşın | Paylaşmak güzeldir, bilgiyi çoğaltır.

Louis Vuitton - Objets Nomades koleksiyonu hamak ve sandalyeFransız moda evi Louis Vuitton, 2012 yılından bu yana “Objets Nomades” adını verdiği taşınabilir mobilyalar tasarlıyor. Koleksiyonun Türkçesi “Göçebe nesneler”; yani her biri çantaları ve bavulları gibi seyyah.

Oldukça köklü bir moda evi olan Louis Vuitton, 150 yılı aşkın tarihiyle moda dünyasına lüks ürünler tasarlıyor ve üretiyor. Özellikle LV monogramı ile en fazla taklit edilenler arasında yer alan tasarımları, deri eşyalardan giyime, takılardan gözlüklere uzanan geniş bir çeşide sahip.

Louis Vuitton - Objets Nomades katlanır tabureLouis Vuitton, kurulduğu yıllarda sadece bavullar ve seyahat çantaları üretiyordu. Hala da seyahat, Vuitton’un geleneksel olduğu kadar temel temasını oluşturuyor. Bu tema, 2012 yılından bu yana katlanabilir seyahat esintili mobilyalar ve seyahat aksesuarları ile farklı bir boyuta taşınarak “Objets Nomades” koleksiyonunu oluşturdu. İlk kez Miami tasarım haftasında sergilenen koleksiyon, seyahate yeni fikirler ve tasarımsal bir bakış kazandırdı.

İlginizi çekebilir:   Renkli kalemlerden heykeller

Louis Vuitton - Objets Nomades koleksiyonu şezlong Koleksiyonu oluşturan sınırlı sayıda ve deneysel prototiplerin bazıları ünlü tasarımcılar ve sanatçılar tarafından tasarlanıyor. Mobilyalar, Vuitton’un seyahate geleneksel yaklaşımını çağdaş çizgilerle yorumluyor.

Louis Vuitton - Objets Nomades hamaklar25 parçadan oluşan koleksiyona yeni eklenen on mobilya Milano tasarım haftasında prototip olarak sergilendi. Hamaktan şezlonga, sallanan sandalyeden katlanır tabureye kadar her mobilya mutlak işlevselliği, özgün tasarımı ve titiz işçiliği bir arada bulunduruyor.

Fotoğraflar: eu.louisvuitton.com / http://us.louisvuitton.com
Louis Vuitton - Objets Nomades hamak

Yazıyı paylaşın | Paylaşmak güzeldir, bilgiyi çoğaltır.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın