Origami kostümler

YORUM YAZIN 0
3264
Origami kostümler, PLI.Ē Projesi
Yazıyı paylaşın | Paylaşmak güzeldir, bilgiyi çoğaltır.
Origami kostümler, PLI.Ē Projesi, Melika Dez çekim
Fotoğraf: instagram.com/misscloudymtl

Kağıt sanatçısı Pauline Loctin ve fotoğraf sanatçısı Melika Dez’in işbirliği ile gerçekleşen PLI.Ē Projesi, kağıt katlama sanatı olan origamiye farklı bir görsellik kazandırıyor. Her biri elde katlanarak yapılan kostümlerin modelliğini ise dünyaca ünlü bale sanatçıları yapıyor.

Kanadalı iki sanatçı olan Pauline Loctin ve Melika Dez  sanatlarını ve hayal güçlerini yaratıcı bir işbirliği içinde birleştirmeye karar verdi. İşbirliği sonucunda ortaya çıkan PLI.Ē Projesi, Loctin’in kağıt sanatındaki uzmanlığı ile Dez’in fotoğraf sanatındaki becerilerini bir araya getirmiş oldu.

Origami kostümler, PLI.Ē Projesi, Pauline Loctin
Fotoğraf: instagram.com/misscloudymtl

Pauline Loctin, geleneksel bale tutularından esin alarak tasarladığı her kostümün şeklini ve renk paletini özel olarak seçti. Üretim sırasında ise tek tek elde katlayarak kostümü üzerinde sergileyecek olan dansçıya uygun olarak biçimlendirdi.

İlginizi çekebilir:   Eşyalar ve minyatür evler

Fotoğraf çekimlerinde stüdyo ve dış mekan olarak iki aşamalı çalışan Melika Dez, ilk olarak Loctin’in kreasyonlarını giyen profesyonel bale dansçılarıyla stüdyo çekimi yaptı. Dış mekan çekimlerini ise New York’un sokaklarından Paris’teki Louvre Müzesi’ne dek uzanan ünlü mekanlarda gerçekleştirdi. Sanatçı, dış mekan çekimlerinde bir imkansızı gerçekleştirerek, oldukça hassas bir malzeme olan kağıtla rüzgar ve yağmurda bile son derece başarılı fotoğraflar elde etti.

Bir çok kente sergilenmeye başlayan PLI.É Projesi, on dört ünlü balerinin modelliğinde, on altı kağıt kostüm içeriyor.

Fotoğraflar: © Melika Dez

Yazıyı paylaşın | Paylaşmak güzeldir, bilgiyi çoğaltır.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın