Parfümlerin muhteşem şişeleri

YORUM YAZIN 0
3754
Yazıyı paylaşın | Paylaşmak güzeldir, bilgiyi çoğaltır.

Parfümler özellikle Fransa’da bir sanat eseri olarak görülüyor. Her birinin mutlaka bir yaratılış öyküsü var. Kokuları “nez” yani “burun” olarak adlandırılan aroma sanatçıları tarafından keşfediliyor. Şişelerini ise dünya modasına yön veren kreasyonların yaratıcıları veya dünyaca ünlü cam sanatçıları tasarlıyor.

Wish parfüm şişesi tasarımı

 

Wish
Muhteşem şekilde yontulmuş bir elmas görünümündeki 12 fasetli kristal şişe, Fabrice Legros tarafından tasarlanmış. Gümüş bir gerdanlık ve kapakla süslenmiş şişeyi yine gümüşten bir halka tamamlıyor.

 

L'Air du Temps parfüm şişesi tasarımı

 

L’air du Temps
Ünlü cam sanatçısı Lalique’in tasarımı olan şişedeki kumlu kanatlar özel bir teknikle yapılmış. Koleksiyoncular tarafından ‘en çok aranan eserler’ listesinde yer alan şişenin kapağındaki öpüşen güvercinler 2. Dünya Savaşı sonrası barışı simgeliyor.

 

 

Eau Belle parfüm şişesi tasarımı

 

Eau Belle
Birbiri üzerinde üç su damlası formundaki şişe, Loris Azzaro ve Federico Restrepo tarafından tasarlanmış. Her damla Biot camından yapılmış, renk olarak su rengini çağrıştıran turkuaz seçilmiş.

 

 

Premier Jour parfüm şişesi tasarımı

 

İlginizi çekebilir:   Shintaro Ohata’dan melez bir tarz

Premier Jour
Fabien Baron tasarımı olan açık şeftali renkli şişe ayrı merkezlerden birleştirilmiş iki silindirden oluşuyor. Şişe, buzlu cam ile gizemli bir hava, şeftali rengi ile ise pozitif ve duygusal bir imaj kazanmış.

 

 

 

J'adore parfüm şişesi tasarımı

 

J’adore
Hervé Van Der Straeten tarafından tasarlanmış şişe, eski ile yeniyi birleştirip şişeyi zaman kavramından soyutlayan amfora formunda. Şişenin dore bir halka ile çevrelenmiş uzun boynunu küre formunda kristal bir kapak tamamlıyor.

 

 

Par Amour parfüm şişesi tasarımı

 

Par Amour
Federico Restrepo tasarımı şişe, aşkın belli belirsiz yansıtıldığı, romantik ve sembolik çizgilere sahip. Oval ve şeffaf şişe, yakut rengi bir kalple tamamlanmış. Şişe mücevher kutusunu, kalp ise hayatı simgeliyor.

 

 

 

Shalimar parfüm şişesi tasarımı

 

Shalimar
Raymond Guerlain tarafından tasarlanan kristal şişeye doğu saraylarının bahçelerindeki çeşmeler ve fıskiyeler esin kaynağı olmuş. Doğunun geleneksel çizgisini taşıyan yelpaze şeklindeki kapak ise safir mavisi rengi ile doğunun gizemli sıcaklığını vurguluyor.

Yazıyı paylaşın | Paylaşmak güzeldir, bilgiyi çoğaltır.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın