Picasso tablolarının 3D yorumları

YORUM YAZIN 0
3140
Picasso tablolarının 3D yorumları, Omar Aqil
Yazıyı paylaşın | Paylaşmak güzeldir, bilgiyi çoğaltır.

Pakistanlı dijital sanatçı ve sanat yönetmeni Omar Aqil, ‘Mimic’ adını verdiği serileriyle ünlü İspanyol ressam Pablo Picasso’nun tablolarını üç boyutlu olarak yeniden yorumluyor.

Omar Aqil, uzun yıllardır hayranı olduğu Picasso’nun ölümsüz yağlı boya tablolarını üç boyutlu render çizimleri olarak yeniden canlandırıyor. Sanatçı Picasso yorumlamalarına ilk olarak 2017 yılında ‘Mimic I’ olarak adlandırdığı ilk seri ile başlamıştı. Picasso’ya ait beş tabloyu canlandırdığı ilk serisini yine rastgele seçtiği altı yağlı boya eser ile ‘Mimic II’ olarak devam ettiriyor.

İlginizi çekebilir:   Shintaro Ohata’dan melez bir tarz

Picasso tablolarının 3D yorumları, Mimic IÇalışmalarının farklı insanların bir sanat eserini nasıl yorumlayabileceğinin görsel bir örneği olduğunu söyleyen sanatçının kişisel dokunuşları, ünlü tablolara hacimli dokular ve farklı bir derinlik kazandırıyor.

Sanatçı, tabloların üç boyutlu yorumlarını ortaçağdan ilham alan mimarinin bir arka plan üzerinde sergileyerek, eserlere deneysel geçmişler yaratıyor. Tablolara bazı farklı unsurları ekleyerek özgün yorumunu katan sanatçı, nesnelerin içinde yeni bir karmaşıklık yaratıyor. Bu durumu da, modern sanata eklenen küçük bir devrimci çaba olarak yorumluyor.

Fotoğraflar: behance.net/omaraqil

Yazıyı paylaşın | Paylaşmak güzeldir, bilgiyi çoğaltır.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın