Rengarenk kumaşlardan gölgelik

YORUM YAZIN 0
2034
Elise Fouin - Sunbrella
Yazıyı paylaşın | Paylaşmak güzeldir, bilgiyi çoğaltır.

Fransız tasarımcı Élise Fouin tarafından tasarlanan Sunbrella gölgelik, Stockholm Mobilya Fuarı’nın en dikkat çeken tasarımlarından biri oldu.

Sunbrella çember detaylarıSanatçının, güneşe ve suya dayanıklı bir kumaş markası olan Sunbrella için tasarladığı gölgelik, gökkuşağındaki tüm renkleri ve tonlamalarını içeren birbirine eklenmiş binlerce nakış çemberinden oluşuyor. Gölgeliğin sergilenmesi sırasında kullanılan ışığın açıları ise parlak renkli kumaşlardan süzülerek mekana boyut ve doku kazandırıyor.
Bazıları güneş formunda olan çemberlerin oluşturduğu mozaik, ziyaretçileri adeta tropik bir ormanın içine çekiyor ve göz kamaştırıcı renkler arasında coşkulu bir deneyim yaşatıyor.

İlginizi çekebilir:   Kilden 3 boyutlu illüstrasyonlar

Sanatçının yaratım sürecindeki çıkış noktası kumaşın güneşe ve suya dayanıklı özelliği olmuş. Tropik ormanların bol yağmurlu ve bol güneşli iklimi sanatsal ve yaratıcı vizyonunda büyük rol oynamış; mekan tasarımı, tropik ormanlar ve Sunbrella kumaşı arasındaki bağlantıları kurmasına yardımcı olmuş.

Sanatçı, tasarladığı gölgeliği, doğanın aşırı yağış ve sıcaklığına maruz kalan en üst tabakası olarak gördüğünü ve görsel olarak gölgeliğin altındaki gür bitki örtüsünü referans aldığını söylüyor.

Fotoğraflar: elisefouin.com

Yazıyı paylaşın | Paylaşmak güzeldir, bilgiyi çoğaltır.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın