Renkli kalemlerden heykeller

YORUM YAZIN 0
2310
Jennifer Maestre, Renkli kalemlerden heykeller
Yazıyı paylaşın | Paylaşmak güzeldir, bilgiyi çoğaltır.

Jennifer Maestre, Renkli kalemlerden heykeller,02Bazı sanatçılar kullandıkları malzemelerle tanımlanır. Güney Afrika kökenli heykeltıraş Jennifer Maestre de onlardan biri. Sanatçı, nesneleri amaçlanan işlevleri dışında kullanmayı seviyor. Renkli kalemleri de çizip boyamak için değil, heykellerine malzeme olarak kullanıyor.

Çok sayıda ödül sahibi olan sanatçı, kalem heykeller yapmaya deniz kestanesinin şeklinden esinlenerek başlamış. Kestanenin dikenleri ile kalemlerin sivri uçlarını birbirleriyle özdeşleştirmiş. Diken gibi sivri dokuların insanda gerginlik duygusu yaratsa da dokunma isteğini de kamçıladığını fark etmiş ve kalemlerle çalışmaya devam etmiş.

İlginizi çekebilir:   Kedilere oyun alanları

Renkli kalemlerin kendisine ilham verdiğini ve heykellerini yaparken eğlendiğini söyleyen Jennifer Maestre, doğanın organik şekillerini anımsatan esnek ve dinamik formlar tasarlamayı seviyor.

Sanatçı, kurşun kalemlere heykel formları vermek için yüzlerce kurşun kalemi iki buçuk santimetrelik kesitlere ayırıyor ve üzerlerine küçük delikler açıyor. Kalemleri dikerek veya küçük çiviler kullanarak birbirleri ile birleştiriyor.

Sanatçının çalışmaları New Britain Amerikan Sanatı Müzesi’nin kalıcı koleksiyonlarında yer alıyor.

Fotoğraflar: jennifermaestre.com

Yazıyı paylaşın | Paylaşmak güzeldir, bilgiyi çoğaltır.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın