Shintaro Ohata’dan melez bir tarz

YORUM YAZIN 0
2080
Shintaro Ohata’dan melez bir tarz, Balon
Balon
Yazıyı paylaşın | Paylaşmak güzeldir, bilgiyi çoğaltır.

Arka planda yağlıboya bir tablo, önde ise bir heykel… Japon sanatçı Shintaro Ohata plastik sanatların farklı iki disiplinini kullanarak melez bir tarz yakalıyor.

Shintaro Ohata, resim ile heykeli renk ve dokuda kusursuz bir şekilde harmanlayarak 2 boyutlu ve 3 boyutlu dünyaları birleştirdiği eşsiz tarzıyla ünlü bir sanatçı. Geleneksel resim tekniği kullanarak yaptığı resmi arka plan olarak kullanıyor; ön kısma ise resimle benzer şekilde boyanmış polistirenden ürettiği figüratif heykelleri yerleştiriyor. Bir anlamda, figürler tuvalden çıkarak 3 boyut kazanmış gibi görünüyor.

Shintaro Ohata’dan melez bir tarz, Ortanca
Ortanca

Heykelleriyle resimlerinin atmosferinin ve dinamizminin daha etkileyici hale geldiğini söyleyen sanatçı, eserlerindeki 3 boyutlu algının daha da güçlenmesi için her türlü ışığı yakalamaya da özen gösteriyor. Bu güçlü ve kusursuz ışık kullanımı, sıradan manzaraları dramatize ediyor ve eserlerine çok özel bir dokunuş veriyor.

İlginizi çekebilir:   Millo’dan çarpıcı duvar resimleri

Gece karanlığında marketler, yağmurlu günlerde şehir sokakları, gün ağarırken fast-food restoranları gibi gündelik hayattaki küçük anları adeta bir film sahnesi gibi gösteren eserleri ile hem etkileyici hem de dramatik bir tarz oluşturan sanatçı, sahneleri betimlerken çocukluk anılarından esinleniyor.

Fotoğraflar: yukari-art.jp/en/artists/shintaro-ohata

Yazıyı paylaşın | Paylaşmak güzeldir, bilgiyi çoğaltır.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın