Transformers mobilyalar

YORUM YAZIN 0
4194
Yazıyı paylaşın | Paylaşmak güzeldir, bilgiyi çoğaltır.
Dar alanlar
Fotoğraf: utahhomes-realestate.com

Evlerde boş alanlar yaratmak en popüler dekorasyon sorunlarından biridir. Şehirlerin nüfusu arttıkça ve daireler küçüldükçe az yer kaplayan ama çok işlev sunabilen mobilyalar daha fazla önem kazanmaya başladı. Artık, pek çok tasarımcı, mobilya tasarımlarında dönüşebilen formlar kullanarak yaratıcı ve zeki çözümler üretiyor. Konfor ve rahatlığı birleştiren bu mobilyalar, sınırlı alanlar için pratik ve şık seçenekler sunuyor:

Yaşam küpüAçılır kapanır çalışma masası

Living Cube Furniture /Yaşam küpü
İsviçreli tasarımcı Till Könneker’in küçük daireler için tasarladığı yaşam küpü ahşap bir kutudan oluşuyor ve çok sayıda mobilyanın işlevini bir araya getiriyor. Kompakt formun içinde çift kişilik bir yatak, giysi dolabı, ayakkabılık, televizyon ünitesi, kitaplık, açılıp kapanabilen çalışma alanı ve hatta depo olarak kullanılabilecek bir oda bulunuyor.

 

Küp sehpa kapalı

Küp tabureCube 6
Naho Matsuno tarafından tasarlanan küp, yenilikçi ve yerden tasarruf sağlayan bir mobilya. Küp, her taburenin bacaklarını diğerinin içine kaydıran bir ray sistemi sayesinde 6 ayrı sehpa veya tabureye dönüşebiliyor.

İlginizi çekebilir:   Yaratıcı akvaryum fanusları

Ranza kanepe

Kanepe ranzaya dönüşüyorKanepe-ranza
Şık ve geniş olarak tasarlanan kanepe, basit bir hareketle pratik ve rahat bir ranzaya dönüşüyor. Ranzanın koruyucu bariyerleri ve merdiveni de mobilyanın bir parçası olarak düşünülmüş.

Kanepe ve ranza

Panjur çamaşırlık kapalı haliPanjurdan çamaşır kurutma

Panjur çamaşırlık
Pencere panjuru ve çamaşır rafının birleşiminden oluşan katlanabilir tasarım, dar alanlar için oldukça akıllıca bir çözüm. Kim Bobin ve Ko Kyungeun tarafından tasarlanan panjur çamaşırlık, kurutma makinesinden atmosfere karbon dioksit salınımını istemeyen yeşil bilinçli insanlar için de mükemmel bir seçenek.

Kanepe yemek masasıKanepe-yemek masası
Julia Kononenko’nun küçük alanlı modern daireler için tasarladığı altı yastıklı kanepe, birkaç dakika içinde altı kişilik bir masaya dönüşebiliyor.

Bebek bezi değiştirme ünitesi açıkBebek bezi değiştirme masası
İsveç markası Bybo’nun, sınırlı alana sahip bebek odaları için tasarlayıp ürettiği duvara monte edilen bebek bezi değiştirme masası, katlanır yapısı ile hem yerden tasarruf etmeyi sağlıyor hem de bebeğin altını rahat bir şekilde değiştirmek için yeterli alan sağlıyor.

Yazıyı paylaşın | Paylaşmak güzeldir, bilgiyi çoğaltır.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın