Uçak ev

YORUM YAZIN 0
2768
Uçak ev, Bruce Campbell, Airplanehome, genel
Fotoğraf: airplanehome.com
Yazıyı paylaşın | Paylaşmak güzeldir, bilgiyi çoğaltır.

Emekli bir mühendis olan Bruce Campbell, kendi gibi emekli bir Boeing 727 uçağının gövdesini kendine ev haline getirdi. Uçağın içini rahat bir yaşam alanına dönüştüren Campbell, hurdaya çıkmış uçakların ev olarak kullanımının yayılması amacıyla açtığı web sitesinde hem deneyimlerini anlatıyor hem de teknik destek veriyor.

Uçak ev, Bruce Campbell, Airplanehome, mühendis
Bruce Campbell uçak-evinin önünde Fotoğraf: airplanehome.com

Amerikalı elektrik mühendisi Bruce Campbell, emekli olduktan sonra yaşamak için geleneksel konut standartlarını reddederek, çocukluk hayallerini süsleyen bir uçak-evde yaşamaya karar verdi. Kararını gerçekleştirmek için öncelikle artık kullanılmayan bir yolcu uçağı ve onu barındırmak için bir arazi satın almalı; sonrasında ise uçağı satın aldığı araziye taşıyarak içini yaşanacak bir hale dönüştürmeliydi.

İlginizi çekebilir:   Vazolara dönüşen plastik su şişeleri

Campbell, kararını hızla hayata geçirdi. Üç motorlu devasa bir Boeing 727 yolcu uçağı satın alarak ABD’deki Portland kentinin dışında, 10 dönüm ormanlık bir araziye yerleştirdi ve uzun yıllarını alacak dönüştürme çalışmalarına başladı.

Bruce Campbell şu anda, elektriği, mutfağı, tuvaleti, duşu ve kendine ait bir yolu ile yaşanabilir bir ev haline getirmeyi başardığı uçağının iç tasarımını tamamlamaya devam ediyor. Çalışkan mühendis, yılın altı ayında uçak-evinde yaşıyor ve bir Boeing 747 gövdesi satın alıp onu da dönüştürmenin hayallerini kuruyor.

Yazıyı paylaşın | Paylaşmak güzeldir, bilgiyi çoğaltır.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın