Yiyeceklerden tablolar

YORUM YAZIN 0
4303
Yiyeceklerden tablolar, Carl Warner, balkabağı cenneti
Yazıyı paylaşın | Paylaşmak güzeldir, bilgiyi çoğaltır.

Yiyeceklerden tablolar, Carl Warner, salam dağlarıYiyecekler, sanatta uzun bir geçmişe sahip. Antik dönemlerden günümüze dek pek çok gravüre, resme ve fotoğrafa konu oldular. İngiliz sanatçı Carl Warner, farklı bir yaklaşım sergiliyor. Taze yiyeceklerden yaptığı “Foodscapes Serisi” ile inanılmaz güzellikte tablolar oluşturuyor ve sonrasında onları fotoğraflıyor.

Carl Warner, bir yönetmen ve fotoğraf sanatçısı. Profesyonel hayatının büyük bölümünü reklam dünyasında geçirmiş. İnsanlar için bir anlam ifade etmeyebilen ya da sanata ait olmadığı düşünülen nesnelerden etkileyici görüntüler oluşturmak en büyük tutkusu. Bu bazen araba parçaları, bazen iskambil desteleri ya da bir deniz kabuğu olabiliyor. Yiyeceklerden oluşturduğu manzaralar da bu tutku ile yarattığı serilerinden biri.

Yiyeceklerden tablolar, Carl Warner, brokoli ormanıKendini fotoğraf ressamı olarak tanımlayan sanatçı, Foodscapes adını verdiği seri çalışmasında şarküteri, taze balık, meyve, sebze ve ekmek gibi çok çeşitli yiyecekler kullanıyor ve şaşırtıcı derecede gerçekçi görünen manzaralar kurguluyor. Uzun yıllara dayanan deneyimi seriyi oluşturmasında büyük rol oynamış. Uygulama öncesi çizdiği eskizleri yetenekli ve yaratıcı profesyonellerden oluşan bir ekiple birlikte gerçek görüntülere dönüştürüyorlar. En ufak detayların bile yer aldığı tablolarda yiyecekler, perspektif ve yaratılan sahne ölçeğine göre düzenleniyor.

İlginizi çekebilir:   Küçük insanlar kent sokaklarında

Sanatçı, oluşturduğu tabloları suni ışığın kullanımı konusundaki bilgisi ile son derece gerçekçi bir görüntü elde edecek şekilde fotoğraflıyor. Carl Warner, boş bir tuval ile güne başlayıp, günün sonunda duvarda asılı kalacak bir eser ortaya çıkarmaktan daha fazla mutluluk verecek bir şey olmadığını düşünüyor.

Fotoğraflar: carlwarner.com

Yazıyı paylaşın | Paylaşmak güzeldir, bilgiyi çoğaltır.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın