Aracıları ortadan kaldıran platform: ETHEREUM

INDEX: Sürdürülebilir Tasarım Ödülleri 2017 / Toplum (Community) Kategorisi Ödülü

YORUM YAZIN 0
155
Index: Tasarım Ödülleri - Ethereum
Yazıyı paylaşın | Paylaşmak güzeldir, bilgiyi çoğaltır.

Index: Tasarım Ödülleri - 2017Index: Tasarım Ödülleri - 2017Dünyanın en büyük tasarım ödülü olan INDEX: Ödülleri, küresel sorunlara yönelik sürdürülebilir tasarımları onurlandırıyor. Kar amacı gütmeyen bir organizasyon olan INDEX: aynı zamanda tasarımcılarla yatırımcılar arasında bir bağ oluşmasını sağlayarak küresel sorunlara yönelik geliştirilen pek çok tasarımın hayata geçmesini sağlıyor. İki yılda bir düzenlenen uluslararası yarışmada yaşamı iyileştirmek üzere tasarlanmış, binlerce tasarım arasından 5 yeşil tasarım ödüle hak kazanıyor.

INDEX: Ödülleri, içeriden dışarıya insan yaşamını kapsayan 5 ayrı kategoride değerlendiriliyor: Vücut, Ev, İş, Oyun-Öğrenme, Toplum.


Toplum (Community) Kategorisi

Topluluk kategorisi; yollar, bisiklet yolları, kamusal alanlar ve parklar, şehirler, altyapı, ulaşım araçları, tabelalar, kitle iletişim araçları ve iletişim gibi toplu olarak paylaştığımız tüm şeylerle ilgili tasarımları kapsamaktadır. Toplum, ağlar ve topluluklara yönelik strateji, hizmet ve konseptlerin tasarımı da bu kategorinin bir parçasıdır.

İlginizi çekebilir:   Güneş enerjisi ile 43.000 km uçan güneş kuşu Solar Impulse

Kategori Ödülü: ETHEREUM

Ethereum, global işlemler için aracıları ortadan kaldırarak ve insanlara kendi verilerinin kontrol gücünü tekrar vererek, yönetişim, finans, ticaret ve sosyal ortamı dönüştürme potansiyeline sahiptir.

 

Ethereum, kişisel bilgilerinizi Facebook veya Paypal gibi hiçbir 3. partiyle paylaşmadan dijital kimliğinizi doğrulamak ve çevrimiçi işlemler yapmak için alternatif bir yol sunuyor. Ethereum, geliştiricilere merkezi olmayan uygulamalar oluşturmak için araçlar, özel ‘blockchain’ ve ağlar sağlayan, para, iş dünyası, devlet ve toplum ile etkileşim biçimimizi değiştirebilecek bir platformdur.

Uygulamalar blockchain kullandıklarından sistemin saldırıya uğramasına veya kapanmasına yol açabilecek merkezi bir sunucu yoktur.

Fotoğraflar: Index: web sitesi (designtoimprovelife.dk)

Yazıyı paylaşın | Paylaşmak güzeldir, bilgiyi çoğaltır.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın