Çiçeklerin yaşamı ve çocuklar

YORUM YAZIN 0
2982
Azuma Makoto-Çiçeklerin Öyküsü
Yazıyı paylaşın | Paylaşmak güzeldir, bilgiyi çoğaltır.

Azuma Makoto-Çiçeklerin Öyküsü çocuklar için bir animasyon filmi“Çiçeklerin Öyküsü”, çağdaş botanik sanatçısı Azuma Makoto’nun çocuklara çiçeklerin yaşam döngüsünü göstermek için yazdığı ve yönettiği kısa bir botanik animasyon filmi.

Film, dünyadaki birçok farklı çiçek türünün kök salma, filizlenme, çiçeklenme, kuşlar ve böceklerle tozlaşma, yağmur, rüzgar ve fırtınalara dayanma gibi büyüme, gelişme, çürüme ve yeniden filizlenme evrelerini anlatıyor. Amacı, çocuklara çiçeklerin kesintisiz ve sonsuz yaşam döngüleri konusunda bilgi vermek ve onlara çiçek sevgisi aşılamak.

Yaklaşık dört dakika uzunluğundaki filmin senaryosu Azuma Makoto tarafından yazılmış. Sanatçı, filmin yönetmenliğini de yapmış. İllüstrasyonlar ve animasyon Londralı iki sanatçı tarafından yapılmış. Katie Scott, çiçekleri son derece narin ve canlı bir tarzla çizmiş; James Paulley ise çizimlere hareket kazandırmış. Bilim ve sanatın harikulade bir karışımı olan filmin dünyadaki tüm çocuklara ulaşabilmesi için seslendirme olarak kelimeler değil sadece müzik kullanılmış.

İlginizi çekebilir:   Renan Öztürk'ün verimlilik modeli evi 'Summit House/Zirve Evi'

Film, ilk kez Tokyo’da gösterildi ve film için dev çiçeklerden oluşan bir kurulum yapıldı.

Azuma Makoto-Çiçeklerin Öyküsü çocuklar tarafından çok ilgi gördüFotoğraflar: azumamakoto.com

Yazıyı paylaşın | Paylaşmak güzeldir, bilgiyi çoğaltır.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın