Kengo Kuma’dan sürdürülebilir ahşaptan oyun blokları

YORUM YAZIN 0
1779
Kengo Kuma, Tsumiki, sürdürülebilir ahşaptan bloklar
Yazıyı paylaşın | Paylaşmak güzeldir, bilgiyi çoğaltır.

Kengo Kuma, Tsumiki, sürdürülebilir ahşaptan bloklar, üçgen formundaJaponya’nın en saygın mimarlarından biri olan Kengo Kuma tarafından tasarlanan ahşap oyun seti, sürdürülebilir kaynaklardan temin edilen Japon sedirinden yapıldı ve Orman Sorumluluk Konseyi tarafından sertifikalandı.

İstiflenebilen ve birbirlerinin üzerine yerleştirilebilen oyun blokları eğlenceli ve etkileşimli bir yapı seti oluşturuyor. Japonca’da “ahşap istifleme” anlamına gelen Tsumiki terimiyle isimlendirilen bloklar inceltilmiş sedir ağacından üretildi. Ağaç inceltme, zayıf, yaşlanan ağaçların kalabalık ormanlardan temizlenmesini sağlayan ve böylece ormanın bir bütün olarak gelişmesine olanak veren çevre dostu bir ormancılık tekniğidir.

Kengo Kuma, Tsumiki, sürdürülebilir ahşaptan bloklar sertifikalı

Kengo Kuma, Tsumiki, sürdürülebilir ahşaptan bloklar, setlerÜnlü mimar Kengo Kuma tarafından tasarlanan, Orman Koruma Örgütü More Trees ile işbirliği içinde üretilen ve Orman Sorumluluk Konseyi tarafından sertifikalandırılan bloklar, mimaride en güçlü geometrik şekil olarak kabul gören üçgen formunda.

İlginizi çekebilir:   PET şişelerle eğitim

Parçalar, özgün ve benzersiz heykeller yaratmak için çeşitli şekillerde istiflenip düzenlenebiliyor. Çağdaş Japon mimarisini yansıtan hafif, şeffaf bir yapıda olan bloklar, son derecede pürüzsüz bir yüzeye sahip. Her bir bloğun uçlarına yapılmış olan çentikler, parçaların birbirine geçmesini ve sabitlenmesini sağlıyor. Böylece, yapışkana ihtiyaç duymadan daha karmaşık şekiller oluşturulmasına olanak tanıyor. Oyun setleri, 7, 13 ve 22 parçalık bloklardan oluşuyor.

Fotoğraflar: kkaa.co.jp

Yazıyı paylaşın | Paylaşmak güzeldir, bilgiyi çoğaltır.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın