LEED Platinum sertifikalı plaj evi

YORUM YAZIN 0
1993
LEED Platinum sertifikalı plaj evi, genel görünüm
Yazıyı paylaşın | Paylaşmak güzeldir, bilgiyi çoğaltır.

Kelebek plaj evi olarak tanınan ev, ismini güneş panellerini gizlemek için tasarlanan kelebek formundaki çatısından alıyor. ABD Kaliforniya’da yer alan plaj evi, LEED Platinum sertifikası sahibi.

LEED Platinum sertifikalı plaj evi, önden görünüm görünümİlk bakışta, iki katlı, şık görünümlü bir ev algısı bırakan plaj evi, LEED Platinum alan ilk konutlardan biri. Yemyeşil çatısı ile yakınındaki sahil şeridine uyum sağlayan çevre dostu ev, sürdürülebilir pek çok özellik taşıyor.

LEED Platinum sertifikalı plaj evi, küçük bir bahçeAna çatıya gizlenmiş fotovoltaik güneş panelleri, eve sürekli elektrik sağlıyor ve evin tüm enerji ihtiyacını karşılıyor. Sprey köpük izolasyonu, radyan yerden ısıtma, pasif soğutma için kuraklığa dayanıklı çimlerle kaplı çatı katı bahçeleri evin diğer sürdürülebilir özellikleri arasında.

İlginizi çekebilir:   E-atıklar ve geri dönüşümü

LEED Platinum sertifikalı plaj evi, gece görünümSu ihtiyacı ise evin altına yapılmış olan 157 tonluk bir yağmur suyu sarnıcından karşılanıyor. Evin önünde bulunan beton araba yolu, yağışlı havalarda yağmur suyunun toplanmasını sağlıyor.

Fotoğraflar: maienzawilson.com

Yazıyı paylaşın | Paylaşmak güzeldir, bilgiyi çoğaltır.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın