Royal Mail’den “temiz” dağıtım

YORUM YAZIN 0
1502
Royal Mail’den temiz dağıtım
Yazıyı paylaşın | Paylaşmak güzeldir, bilgiyi çoğaltır.

Royal Mail temiz dağıtım, dokuz adet elektrikli kamyon dağıtım, kamyonlar emisyonsuz İngiliz dağıtım şirketi Royal Mail, daha sürdürülebilir bir geleceğe doğru büyük bir adım atarak tam elektrikli dağıtım araçlarını devreye soktu. Ultra-hafif kompozit malzemelerle üretilen dağıtım kamyonları, 160 kilometreye kadar sıfır emisyona sahip.

Gaz ve dizel araçların 2040 yılına kadar yasaklanacağı İngiltere, elektrikli araç kullanımında hızla ilerliyor. 49.000 kamyonluk filosuyla İngiltere’nin en büyük posta ve kurye firması olan Royal Mail, yine İngiliz bir firma olan Arrival ile ortak olarak ürettiği dokuz adet elektrikli teslimat kamyonunu devreye soktu.

İlginizi çekebilir:   Evsizlere plastik atıklardan evler

Royal Mail temiz dağıtım, dokuz adet elektrikli kamyon dağıtım yapacakKamyonların ağırlığını önemli derecede azaltan ultra-hafif kompozit malzemeler ve özel güç elektroniği, araçların işletim maliyetini yüzde elli oranında azaltıyor. Araçlar ayrıca, 160 kilometre uzaklığa kadar emisyonsuz seyahat edebilen bir pil kullanıyor.

Şehir içi ve çevresinde posta ve dağıtım merkezleri arasında paket taşımacılığı yapmak için kullanılacak olan dağıtım kamyonları, şehirlerde hem hava hem de gürültü kirliliğini azaltacak.

Fotoğraflar: designboom.com

Yazıyı paylaşın | Paylaşmak güzeldir, bilgiyi çoğaltır.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın