Sürdürülebilir gıda için doğal kaynakları kullanan ‘kutu çiftlik’

YORUM YAZIN 1
3261
Yazıyı paylaşın | Paylaşmak güzeldir, bilgiyi çoğaltır.
Sürdürülebilir tarım ile üretilen sebzeler
Fotoğraf: farmfromabox.com

Günümüzde, sürdürülebilir gıda tedarik etme ihtiyacı her geçen gün önem kazansa da bu tarz yiyeceklere ulaşmak zorluklarla dolu. Hem azalan doğal kaynaklar hem de güvenilir ürün büyümesini destekleyebilecek altyapı eksiklikleri bu zorlukların başında geliyor.

Sürdürülebilir, iklimsel akıllı tarım için öncelikle, sağlıklı toprakları geri getirmek ve korumak gerekiyor. Kompostlama, ürün rotasyonu ve çeşitlendirilmesi gibi teknikler verimliliği artırıyor ve daha sağlıklı bir ürün elde etmeye yardımcı oluyor.

Çiftliğin genel görünümü
Fotoğraf: farmfromabox.com

Bir sosyal girişim olan, topluluklara kendi yiyeceklerini yetiştirmek ve gelir elde etmek için gereken araçları sağlayan ‘Farm from a Box’, doğal kaynakları doğal olarak kullanarak biyoçeşitliliğin aktif bir biçimde yenilenmesine destek olan bir tarım yaklaşımı sunuyor.

İlginizi çekebilir:   Geri dönüşüm, geri kazanım
Çiftliğin sürdürülebilir özellikleri
Fotoğraf: farmfromabox.com

Yeşil teknolojinin gücünü sürdürülebilir tarım teknikleriyle birleştiren çiftlikte yer alan her birim, değiştirilmiş bir nakliye konteynerinden inşa edilmiş. Birimlerin her biri tarımsal verimliliği artırmak için yenilenebilir enerji ve mikro damla sulamadan, bilgi ve iletişim teknolojisine kadar uzanan akıllı çiftlik teknolojilerinin eksiksiz bir ekosistemini içeriyor. Her sistem, son kullanıcının ihtiyaçlarına, mevcut kaynaklara ve yerel iklim koşullarına uyacak şekilde uyarlanabiliyor.

İki dönümlük çiftlik, sürekli yerel gıda üretimini mümkün kılan mevsimlik uygun gıdaları yetiştirmek için rejeneratif tarım yöntemlerini kullanıyor.


Çiftliğin tanıtım videosu

Yazıyı paylaşın | Paylaşmak güzeldir, bilgiyi çoğaltır.

1 YORUM

  1. Whats up very nice web site!! Man .. Beautiful .. Amazing ..
    I’ll bookmark your site and take the feeds also? I am happy to search
    out numerous useful info right here within the publish, we want develop extra strategies on this
    regard, thanks for sharing. . . . . .

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın